Kuidas peatada akne ninas

Aeg-ajalt kannatada perioodilisest aknast ninas. Kui teie keha levib surnud naha ja õli vabaneb näärmetest, võib nina ühes või enamas juuksefolliikulis tekkida ummistus. Aja jooksul võivad need folliikulid põleda ja ärritada, mille tagajärjeks on valgepea, vistrik või zits. Akne peatamiseks nina moodustumisel saate kodus kasutada lihtsaid eneseabivahendeid.

Pese oma nina ja nägu iga päev. Vastavalt American Academy of Dermatology, kuigi see ei pruugi tunduda efektiivse meetodina akne peatamiseks ninas, hõlpsalt näo puhastajaga piirkonda kergelt puhastades kaks korda päevas, võib pika tee vältida plekkide teket. Loputage pind põhjalikult pärast pesemist.

Kasutage näo puhastust või kreemi, mis sisaldab kas bensoüülperoksiidi või salitsüülhapet. Nii Clevelandi kliinikus kui ka Mayo kliinikus on täpsustatud, et need koostisosad on efektiivsed akne vältimiseks ja akne vältimiseks. Paljusid nendest toodetest reklaamitakse tihti kui “akne ennetavaid” puhastusvahendeid, kuid enne ostmist veenduge, et olete pakendi lugenud.

Kandke ainult mitte-komedoennilisi niisutajaid. Mittekodeedogeensed niisutajad on tooted, mis on valmistatud nii, et need ei katke pooridesse. Veenduge, et valite mitte-comedogenic moisturizers, et see on ka õlivaba.

Kasutage ainult naturaalset meik, et vältida aknal olevat nina. Kui te kannate meikut iga päev, on kõige parem minna õli vaba alusmaterjaliga. Nagu mitte-komedo gogeensed niisutajad, on sellised tooteliigid vähem sobivad pooride ummistamiseks.

Pese nina ja nägu enne voodisse pesemist. Isegi kui te pole meikut kandnud, võivad päeva elemendid põhjustada ummistunud pooride, seega pese enne nina magama minema nina ja nägu.

Vältige nina ja näo puudutamist. Kui puutute nina ja näo poole, suurendate õli, surnud nahka ja baktereid oma keha piirkonnas, mis võib põhjustada plekke.

Kasutage mõnda teepuuõli. Mayo kliiniku andmetel on mõningaid märke, et teepuuõli võib efektiivselt akne raviks olla. Otsige tooteid, mis sisaldavad vähemalt 5 protsenti kontsentratsiooni.