Kuidas asendada melassi sisaldavaid koostisosi

Kui teil on piparkooke või piparkoogi küpsiseid, siis on sul teada melassi täispõhine maitse. Suhkruroo ja suhkrupeedi keetmise rasket protsessi, paksust rikka siirupit kasutatakse pannkoogide või küpsiste valmistamiseks ja see on lisatud ka oma lemmikretseptidesse. Kui olete küpsetamise keskel ja te mõistate, et olete melassist välja, asenda tavalised sahverdiagmendid, kuid täpsustage nende mõõtmisel või valmistoote korral ei pruugi see korralikult välja kujuneda.

Lisage 3/4 tassi suhkrut ja 2 tl. Küpsetuspulbrit, kui olete küpsetanud retsepte, mis ei sõltu peamiselt melassi pikantsest maitsest, nagu küpsised. Vastavalt Patricia Kendallile Colorado State University Extensioniga peate oma retsepti kohandama, suurendades vedeliku mõõtmist 5 spl. Ja vähendage söögisoodat 1/2 tl.

Muutke oma retsept, lisades 3/4 tassi valget suhkrut ja 1 1/4 tl. Tartar kreemi. Samuti peate retsepti vedelikku suurendama 5 spl.

Asendage 1 tass vahtrasiirupit samalaadse koguse 1 tassi melassi kohta, kui piparkooke hakkab valmistama piparkoogi küpsiseid. Piparkoogid peaksid olema rikas ja hõrgutav vürtsidega, nii et valge suhkru asendaja loob meeldiva maitse, mis vaevu sarnaneb piparkoogidega. Vahtrasiirup muudab teie leiba maitset, kuid võite nautida täiesti vahtra lõhnaainet.

Aseta 1 tass melassat ¾ tassi tumepruuni suhkruga, mis on lahustunud 1/4 tassi kuuma veega söödavatele roogadele. Tavaliselt on tassi koostisosad, mis ei sõltu ainult magusast lisamisest, ideaalne alus magusas asendajaks. Teatud retseptides võib maitset suurendada pruuni suhkru eripärase maitsega.

Lihaküpsiste või magustoitude valmistamisel lisage 1 tass leiba melassi asendajana. Valmistatud magustoit pakub originaalset retsepti varieeruvat, magusat maitset, kuid te ei pea oma toiduvalmistamist loobuma ja jootma kaetud jaemüügiga.