Kui palju kanepi valku peaksite päevas võtma?

Kanepivari kanepiseemne seemnetest on kvaliteetseks alternatiiviks taimetoitlastele ja neile, kes kannatavad laktoosi talumatuse või piimarasvaallergia all. Isegi kui te ei kuulu sellesse kategooriasse, on kanepi valk lisandina aktiivse inimese dieedile, sportlane ja autor Brendan Brazier ütles ajakirjale “Shape”, kuna see on kergesti seeditav, võitleb põletikuga ja vähendab lihasnõrkus paremini kui piimapõhine Valgud. Kui palju kanepi valgupulbrit peate võtma, sõltub teie aktiivsuse tase ja sellest, kui palju proteiini saate oma igapäevasest toidust.

Valgu nõuded

Selleks, et määrata, kui palju kanepi valgupulbrit võtaksite, peate teadma, kui palju koguvalku peaksite tarbima iga päev. Meditsiiniinstituudi soovitus on see, et naised tarbivad igal päeval 46 grammi valku ja mehed tarbivad 56 grammi. Kui olete aktiivne, võib teie valgu vajadus olla suurem. Spordi toitumisspetsialisti Nancy Clarki sõnul vajavad aktiivsed täiskasvanud kehakaalule 0,4 kuni 0,6 grammi kilogrammi kehamassi kohta ning täiskasvanutele, kes soovivad lihasmassi üles ehitada, on vaja 0,6 kuni 0,9 grammi valku naela kohta.

Kanepi koguse väljaselgitamine

Kui olete arvutanud välja oma igapäevased vajadused, peate sellelt arvult päevast toidust saadava valgu koguse lahutama. Sa tahad olla kindel, et see ei ületaks teie igapäevaseid proteiini vajadusi, sest liigne valgu tarbimine võib põhjustada rasva kasvu. Jälgige oma dieeti ühe nädala jooksul, salvestades kogu ajakirjas süüa. Valgusisalduse väljaselgitamiseks kasutage toitumisandmebaasi või kalorsuse jälgijat. Võta see arv oma igapäevastest valkude vajadustest lahti ja jõuate lõpuks vajalike valkude hulka toidulisanditest.

Kana kanepist

Erinevalt paljudest muudest taimsetest proteiinidest nagu hernes ja pruun riis, on kanep täielik valk, mis tähendab, et see sisaldab piisavas koguses kõiki olulisi aminohappeid, mida keha vajab lihaskoe parandamiseks ja taastamiseks. See on ka oluline rasvhapete allikas, millest mõnedel on põletikuvastane toime, mis võib intensiivse väljaõppe järel toibuda. Üks puudus on selles, et kanep sisaldab palju vähem proteiini portsjonite kohta kui paljud piimapõhised proteiinisüsteemid. Üks 30-grammine kanepipulber annab 11 grammi valku, samas kui üks 30-grammine vadakuvalgu portsjon annab 20 grammi.

Kas see on tõesti vaja?

Enamik inimesi saavad tasakaalustatud toitumisest kogu valku, mida nad vajavad, seega ei pruugi teil isegi kanepivalku lisada. Suurel hulgal leelisel proteiinil, näiteks kana rinnal, kaladel, oadelt, lihaveishelil ja sojaproduktidel võib tagada, et rahuldate oma igapäevaseid valkude vajadusi. Kui leiate, et vajate proteiinisisaldust, rääkige oma arstiga sellest, kas kanep on teie jaoks hea valik. Kanepi võib piserdada teraviljaga, segada puuviljaga suhkrulis või segada jogurtesse eel- või pärast treeningu suupisteid.