Kuidas peatada mao krambid ja gastroenteriit

Gastroenteriit viitab viiruse, bakteriaalse invasiooni või allergia tekitatud mao põletikule. Selle põletikuga kaasneb kergete kuni raskete kõhukrambide oht, mis jätab teid kahekordseks ja leevendamiseks. Selle seisundi korral võib iiveldus, oksendamine ja kõhulahtisus kaasneda, et need sümptomid halveneksid. Võtke alati oma arstiga ühendust, kui krambihoog hoolimata ravist halveneb või kui see häirib teie igapäevast tegevust.

Vältige tahke toidu või vedelike tarbimist kuni kahe tunni vältel, et maos saaksid elama asuda ja krampida. MayoClinic.com märgib, et pärast kahe tunni möödumist võite jätkata ainult vedelate vedelike, näiteks vee- või spordijookide vedelikku. Vältige kofeiinilisandeid ja happelisi puuviljamahla.

Sööge ainult pehmeid toiduaineid nagu želatiin, mis sisaldab kreekerit ja kuivatust, kui teie ebamugavustunne väheneb, soovitab KidsHealth.org. Piimat sisaldavad toidud võivad krampidet halvendada, seega hoiduge pudingidest ja jäätist. Jätkake oma tavapäraseid toitumisharjumusi, kui teie krambid ja iiveldus on täielikult kadunud.

Võtke mittesoovitatav põletikuvastane aine, et hõlbustada mao krampide teket. Põletikuvastased ravimid nagu ibuprofeen vähendavad turset ja valu.

Konsulteerige oma arstiga kroonilise oksendamise või kõhulahtisuse korral. See põhjustab tõsist dehüdratsiooni, mis halvendab mao ja soolestiku krampimist. Kodused meetmed ei ole alati piisavad ja arst võib välja kirjutada ravimid, mis lõpetavad oksendamise ja kõhulahtisuse, et aidata vältida dehüdratsiooni.