Suured akne tsüstid

Kui teil on väga valulik vimp, mille läbimõõt on 5 mm või rohkem, siis on sul tõenäoliselt nodulotsüstiline akne, tuntud ka kui tsüstiline akne. Seda tüüpi akne moodustab sügavale nahale ja on üks kõige tõsisemaid akne vulgaris vorme. Suhteliselt haruldane probleem, tsüstiline akne võib olla üks viga juhtum või laialt levinud üle näo, kaela, rinna, selja või õlgade.

Põhjus

Nodulotsüstiline akne võib moodustuda mitmesugustest põhjustest. See võib areneda naha välimisel kihil aset leidnud populaarse või nodulaarse kahjustuse või võimaluse korral mitte-akne tsüstidest. See võib olla ka isiklike valikute tulemus, näiteks näo korral karmi seebi kasutamine või puhtalt käte kasutamine kosmeetikavahendite või puhastusvahendite kasutamiseks näole. Lisaks sellele võib puu-ja köögivilja, eriti A-vitamiini sisaldavate toitude puudus toidust põhjustada tsüstilise akne. A-vitamiini antioksüdandid piiravad kemikaalide tekkimist, mis arenevad tsüstilisse akne.

Pressimine

On ahvatlev üritada välja sirutada tsüstilisi akne, kuid nõela pigistamine võib põhjustada infektsiooni sügavamal kohal nahas koos valuliku põletikuga, mis kestab kauem aega kui kui te oleksite akne ära lasknud. Isegi kõhulõikamine võib põhjustada armid ja püsivad nahakahjustused.

Ravi

Kuna nodulotsüstiline akne peetakse raskeks, vajab see agressiivset ravi. See võib hõlmata isotretinoiini ja antibiootikume või teie dermatoloog võib proovida tsüsti sulatada koos kortikosteroidide intralesioonidega. See võtab 3-5 tööpäeva ja vähendab turset. Kui need võimalused ei toimi, võib dermatoloog, kes teeb tsüsti eemaldamiseks väikese sisselõikega naha, vajadust kuivatada ja kirurgiliselt eemaldada.

Riskid

Nodulotsüstiline akne, kuigi raske, võib tõesti süveneda akne konglobata. See tekib siis, kui tsüstid, mis on üksteise lähedal, ühendavad ja toodavad pehmeid alasid naha all koos tunnelite, rakkude hävitamise ja põletikuga. See on krooniline akne vulgaris ja teil võib tekkida sügavaid abstsessi, armid ja nahale rasked kahjustused.

Ärahoidmine

Tsüstiliste akne ennetamine on väga sarnane üldisele nahahooldusele – peske nägu kaks korda päevas õrnate puhastusvahenditega ja kasutage mittekomedogeenseid nahahooldustooteid. Kui teil on välja kujunenud tsüst, hoidke kahjustatud ala puhtana ja vältige meik kasutamist. Hoidke oma käte eemal tsüstist, kindlasti mitte seda pigistama ega popsi.