Kuidas toimida klaustrofoobiaga lendudel

Paljudel inimestel pole lendamise hirmul midagi muret lennukiga kokkupõrke pärast. Pigem lendab vallandab klaustrofoobia, mis on hirm, et see on lõksus väikestesse kinnistesse kohtadesse nagu lennukikabiin. Kuigi klaustrofoobia on mõnikord kerge, võib see olla piisavalt tõsine, et tekitada tõsiseid paanikahood, sealhulgas kiire südametegevus, iiveldus, higistamine ja peapööritus. Selle asemel, et tunda olukorda rohkem kontrolli all, aitab see sageli leevendada klaustrofoobia põhjustatud lendude hirmu.

Ennetamine

Teades, mida oodata, aitab teil end paremini tunda ja kulturofoobiat muret leevendada. Enamik lennuettevõtjaid on veebisaite, mis näitavad istekoha diagramme. Vaadake diagramme ja valige oma koht nii kiiresti kui võimalik. Valige koht, kus te tunnete kõige mugavamana. Võite eelistada istet lennuki esiosas, nii et saate maandumisest kiirelt väljuda. Enamik klaustrofoobia all kannatavaid inimesi eelistab avariistmeid, kuid mõned näevad paremini aknal, kus nad saavad näha.

Hõivata oma meelt

Võtke hea raamat, ajakiri või ristsõna, et hõivata oma meelt ja rahulikult teid lennu ajal. Kui te ei soovi lugeda, võtke MP3-mängijaga lõõgastava muusika alla või kuulake heliraamatut. Kui lennukil on meelelahutussüsteemid lennukiga, valige heledat filmi või komöödia. Samuti laadige oma sülearvutile lemmikfilm.

Hingamine lõõgastumiseks

Võtke sügav, aeglane hinge läbi nina, kõigepealt täitke kopsude alumine osa ja seejärel ülemine osa. Konkretiseeri oma hingamine. Kui te hingate sisse, mõelge iseendale: “Mina olen.” Lõpetage mõte koos “rahulikult”, kui aeglaselt välja hinga. Kujutage ette, et teie käed, õlad ja käed on lahti ja lõdvestunud. Harjuta sügavat hingamist, kui hakkate tundma stressi või paanikat.

Otsige abi

Otsige abi, kui teie klaustrofoobia häirib teie elu, takistades teil tegemast asju, mida soovite teha. Koolitatud nõustaja võib õpetada teile võimalusi oma hirmu lahendamiseks ja sellega tegelemiseks viisil, mis tundub olevat mittesiduv. Nõustaja võib samuti õpetada teile lõõgastust või meditatsiooni tehnikat. Arutage seda oma arstiga. Kui arvate, et ärevusvastane ravim võib olla õige.