Kuidas teha kodus päikesekuivat banaane

Kui teil on banaanide arvukus, on kuivatamine tõhus viis puu säilitamiseks vähese toitainekaotusega. Banaanide kuivatamine ahjus, päikesepaneelides või toiduainete kuivatusseadmetes on kiire ja lihtne meetod, kuid kui te elate kuivas kliimas, kus temperatuur on vähemalt 86 F, on hea võimalus vältida päikese käes kuivatavate banaanide kasutamist. Banaanid on vähese kalorsusega ja rikkad toitainetega, pakkudes kiudaineid, kaaliumi ja C-vitamiini.

Tehke väljas kuivamise ekraan. Loo lihtne raamistik, ühendades puidust liistud ristkülikukujulise kujuga ja klammerdades või kinnitades raamile sõelumise. Kasutage klaaskiust valmistatud toiduga kindlat sõelumist nonstick-kattega, plastikvõrgust või roostevabast terasest.

Tõstke kuivatuskile vähemalt 4-6 tolli, et õhuringlus saaks. Kõik, mis ekraanit tõstavad, on hea, näiteks puidust või betoonist plokid.

Valige banaanid, mis on kindlad, küpsed ja kollased. Vältige pruunid, üleküpsetatud banaane, kuigi mõned pruunid plekid on korras.

Lõigake banaanid mündi kujuga, mille mõõtmed on 1/8 tolli kuni 3/8 tolli läbimõõduga. Võite ka banaanid pulgadesse lõigata. Lõigake iga banaan pikkusega pooleks ja lõigake seejärel iga pool kaheks võrdseks pooleks. Tehke pulgad umbes poole banaani pikkusest.

Dip banaanid C-vitamiini sisaldava puuviljamahla kausi, nagu apelsin, viinamarjad, sidrun, ananass või jõhvika. Mahl lisab banaanidele ekstra maitse ja askorbiinhape takistab puuviljade pruunistumist. Kui te ei soovi puuviljamahla kasutada, võite enamikus supermarketites kasutada pulbrilisel kujul kaubanduslikku askorbiinhappe puuviljakindlust. Segada puuviljakaitse vastavalt etiketil toodud juhistele.

Korrigege banaane kuivatusekraanil ühe kihina. Kaitske batoonid lindude ja putukate eest marli või võrgu abil.

Asetage riiulid päikeselises kohas. Betooni sõidutee või kõnnitee töötab hästi, kuna betoon peegeldab soojust ja tõstab temperatuuri.

Laske banaanidel kuivada, kuni laastud on krõbedad. Pööra banaane üle kahe päeva jooksul või umbes poolel teel kuivamise aja jooksul. Kuivatamine võib kuluda kuni kuus päeva, olenevalt õhutemperatuurist, niiskusest ja viilude paksusest.

Kuivatatud banaanid tuleb hoida õhukindlas konteineris või taaskasutatavates kilekottides. Hõrk, kuivatatud banaanid hoiavad mitu kuud.