Kuidas küpsetada kala sidruni ja pipraga ahjus

Kala on tervislik, madala rasvasisaldusega valkude allikas, mis sisaldab olulisi oomega-3 rasvhappeid. Omega-3 rasvhapete lisamine toidule võib aidata vähendada vere kolesterooli ja vähendada südame-veresoonkonna haiguste riski. Ameeriklaste toitumisjuhised soovitavad süüa vähemalt 8 untsi. Mereannid igal nädalal, eriti rasvkala nagu lõhe, et saada tervislik annus omega-3 rasvhappeid. Küpsetamine on lihtne ja tervislik viis kala valmistamiseks, lisamata toidule suures koguses muid rasvu.

Kalafilee sidrunimahlaga

Kuumuta ahju temperatuurini 450 F

Kala sidruni viiludega

Katke klaasist küpsetusnõu 1 spl. Võid või õli.

Sega kokku 1 spl. Peterselli, 1 spl. Sidrunimahla, 1 spl. Oliiviõli ja soola ja pipra maitsmiseks kaussi.

Loputage ja kuivatage kalafilee. Asetage kala küpsetamiseks nõusse ja pange see filee maitsmisseguga. Piserdage mõlema poole täiendava soola ja pipraga.

Küpsetage küpsetatud küpsetatud kalafilee kümneks minutiks või kuni kala on läbipaistmatu keskus ja liha termomeeter kala paksemas osas asetseb 145 F-ga. Küpsetusaeg sõltub teie kalafilee paksusest ja suurusest.

Kanna kala serveerivale taldrikule. Garneri värskelt jahvatatud pipraga, tükeldatud peterselli ja sidruni kiiludega.

Kuumuta ahju 450 F-ni. Kergelt õlita klaasi küpsetusruum 1 spl. Võid või oliiviõli.

Lõigake üks sidrun õhukesteks, ümmargusteks viiludeks. Pange küpsetusnõu põhjas nelja kuni viis viilu.

Loputa kalafilee ja puhastage see paberrätikutega. Filli mõlemat külge piserdage soola ja pipraga. Asetage kala küpsetusnõusse sidruni viilude peal. Asetage ülejäänud sidruni viilud kala peal. Kastke oliiviõliga kala ja vajadusel piserdage seda kuivatatud ürtidega, nagu petersell, tüümian või till.

Küpseta kala umbes 10-minutilise 1-½-tollise paksuse kalafilee jaoks või kuni kala on läbipaistmatu keskus ja liha termomeeter loeb kala paksemasse ossa sisestatud 145 F. Küpsetusaeg sõltub teie kalafilee paksusest ja suurusest.

Eemaldage sidruni viilud ja serveerige kalafilee sidruni kiiludega.