Kuidas külmutatud kikerhernes külmutada

Suure valgusisaldusega toitumine võib teie kehakaalu langetamist suurendada, märkige ära MayoClinic.com. Kuid see võib proovida leida võimalusi, kuidas oma toitu valku suurendada. Kikerherned on suurepärane lahendus, nii kõrge kui ka valgu- ja kiudainesisaldusega. Mitmekülgset kaunvilja, kikerhernesid saab kasutada valkude suurendamiseks mitmesugustes retseptides või eraldi ning seejärel säilitatakse külmikusse hilisemaks kasutamiseks.

Toiduvalmistamine

Küpseta kikerhernesid ise või lisage lemmikretsept, näiteks friikartulid või supid. Ainult küpsetamiseks võite vähese koguse oliiviõli pannil kergelt eelnevalt kuivatatud või konserveeritud kikerhernes praadida, lisades oma lemmikkarri pasta või maitseained. Teise võimalusena võite kuivatatud kikerhernes leotada üleöö veekogutis, keetke seejärel ahjus, kuni see on pehme. Võite kasutada ka spirati keeduklaaside valmistamiseks, keetmisele kõrgel, seejärel pöördu keskmiselt madalaks umbes 45 minutit.

Külmutamine

Kikeresid võib oma sügavkülmikusse hoida, kasutades neid pärast pakendamist plastist mahutites või kvartskülmutuskambrites. Järgige lihtsalt soovitud retsepti ja laske siis põhjalikult jahtuda. Eraldage oma mahutid soovitud serveerimissuuruses. Hoia kikerhernes oma sügavkülmas kuni kuus kuud. Lahustamiseks üleöö, asetage külmik või kasutage mikrolaineahjus sulatusseadet. Kuumuta oma mikrolaineahju või pannilt küpsetamiseks ahju.

Kiire külmutatavad oad

Ennetage külmutatud oakapuu külmutamist kikerhernes esmalt küpsise lehel. See meetod annab teile külmutatud kikerherned, mis sarnanevad külmutatud köögiviljadest, mida ostate toidupoest. Pärast kööki tühjendage kikerherned hästi ja levige küpsise lehel madalal kihil. Asetage küpsiseplaat ettevaatlikult oma sügavkülmiku lamedale pinnale. Mõne tunni pärast kantakse kikerhernesid külmutuskotidesse.

Külmutamise eelised

Külmutamine kikerhernes ja muud tervislikud toidud võib lihtsustada teie toitumisalaste eesmärkide saavutamist. Suurte kikerhermete partii ettevalmistamine pliidiplaadile ja seejärel külmutamine aitab säästa aega ja kinni oma tervisliku toitumise eesmärgist. Kui keedetakse retsepti kikerhernes või valmistatakse kikerhernesid ise, võib neid hoida külmkapis 2 kuni 3 päeva. Kuid nende külmutamine võimaldab teil luua mugava eelkuumutatud söögikorra, mida saab vajaduse korral talletada.

Kikerhernes või garbanzo oad pakuvad iga tassi kohta 269 kalorit, 15 grammi valku, 45 grammi süsivesikuid, 4 grammi rasva ja 12 grammi kiudaineid. Kikerherned on mitmete vitamiinide ja toitainete allikas, sealhulgas 5 milligrammi rauda, ​​80 milligrammi kaltsiumi, 477 milligrammi kaaliumisisaldust, 276 milligrammi fosforit, 79 milligrammi magneesiumi ja 2 milligrammi vitamiini C.

Toitumisandmed