Kui palju kaaliumit peaksite võtma, et alandada vererõhku?

Kui teie vererõhk on tavapärasest kõrgem, võib mineraalide tasakaalustamatus teie toidus olla vähemalt osaliselt vastutav. Enamik ameeriklasi tarbivad valesti kaaliumi ja naatriumi koguseid, mis reguleerivad teie arterite seintest tulenevat jõudu südame pumbatava vereringe abil. Pillide võtmine ei pruugi hüvitada vererõhku mõjutavaid toitumisharjumusi. Kaaliumi taseme muutused võivad olla ohtlikud, eriti kui teil on neeruhaigus. Vererõhu langetamiseks kasutage oma toiduse ohutuid parameetreid, et saada mineraalidest õige kogus toidust.

Kaaliumipäeva väärtused

Vastavalt riiklikele terviseinstituutidele saavad ainult 5 protsenti ameeriklastest täieliku 4700 mg kaaliumisisalduse päevas, mida soovitatakse tervisliku seisundi jaoks. Lisaks vererõhu ja südame rütmi kontrollimisele kasutab teie organism kaaliumi uute rakkude moodustamiseks ja süsivesikute energia eraldamiseks. Teie vererõhu langetamiseks kasutatava kaaliumi kogus muutub päevast päeva ja toidukorra ajal sööma, sõltuvalt naatriumi tarbimisest ja teie konkreetsest ainevahetusest. Kuigi keegi ei saa öelda, kui palju kaaliumi vererõhku alandab, saavutatakse soovitatav ööpäevane väärtus, mis võimaldab teil tasakaalustada keskmist naatriumisisaldust.

Kaalium-naatriumi koostoime

Ainult kaaliumis keskendumine ignoreerib naatriumi suuremat mõju vererõhule, mis on vastav. Mida rohkem naatriumi võtate – peamiselt toidule lisatavast soolast – seda kõrgem on teie vererõhk. Kui teie kehas pole piisavalt kehalisi kaaliumisisaldust, võib see kõrge vererõhk muutuda krooniliseks ja suurendada riski südamehaiguste tekkeks. Kaaliumi koostoime tõttu naatriumisisaldusega veres, ei võta kaaliumi lisamine naatriumi tarbimist vähendades vererõhku. Sel põhjusel soovitab Ameerika Südameühendus kaaliumitoote saamist ja laskma oma arstil välja anda vajalikke mineraaltoitaineid ja ravimeid.

Toiduallikad

Madala rasvasisaldusega piima iga päev aitab teil kaltsiumi ja kaaliumisisaldust saavutada. Liha ja kala sisaldavad kaaliumi, kuid taimset toitu vähendab kahjulik mõju tervisele. Keedetud oadel on suurim kaaliumikontsentratsioon kõigil toitudel, vähesel määral naatriumi või küllastunud rasvhapete ja ükski kolesterool, mis võib teie kardiovaskulaarset süsteemi kahjustada. Keedetud lehtköögiviljad, kuivatatud puuviljad, kartulid, bataat, papaia ja paljud puuviljad on head kaaliumiallikad.

Kaalutlused

Kui valite kaaliumisisaldusega toiduaineid, piirage naatriumi elemente, mis mõjutavad vererõhku negatiivselt. Loputage konserveeritud kala ja oad soola eemaldamiseks ja valige soola piiravad tervislikud ettevalmistusmeetodid. Näiteks välti panistatud ja praetud toitu, marineeritud toitu ja kuivatatud liha. Piirige kaaliumi sisaldavaid kiiretooteid, nagu näiteks tacos, hamburgereid ja friikartulid, mis on kõrge naatriumisisaldusega.